Prawo spółek

Prawo Spółek Kraków

Kancelaria Gromala-Górnik & Wędrzyk Kraków, dzięki doświadczeniu zdobytemu na przestrzeni lat przy tworzeniu i obsłudze podmiotów gospodarczych , jest gotowa zająć się kompleksowo stworzeniem dla Państwa dowolnego typu spółki w sposób umożliwiający szybki start działalności i realizowanie Państwa strategii biznesowej.

W pierwszej kolejności doradzimy przy wyborze formy prawnej spółki, dostosowanej do Państwa potrzeb. Kancelaria wyjaśni różnice pomiędzy formami organizacyjnymi spółek w celu dopasowania do zamierzonego celu.

Rejestracja spółki – Kraków

Rejestracja spółki w Krakowie czy w innych miejscowościach w Polsce może obecnie obywać się zarówno droga tradycyjną jak i poprzez system teleinformatyczny S24. Zakładanie firmy w tradycyjny sposób, już po wyborze odpowiedniej formy prawnej dla działalności klienta, rozpoczyna się od przygotowania różnego rodzaju dokumentów w tym przede wszystkim umowy spółki, która musi być stworzona dla każdego w sposób indywidualny i uwzględniający konkretne potrzeby, cele, sytuację oraz relacje pomiędzy wspólnikami. Otwieranie firmy w większości przypadków wiąże się z koniecznością wizyty u notariusza celem podpisania przygotowanej umowy spółki. Pozostałe czynności takie jak rejestracja spółki w Rejestrze przedsiębiorców pozostają w gestii kancelarii.

Polski system prawny oferuje także założenie spółki poprzez system teleinformatyczny S24. Jest to obecnie najszybszy sposób na otwieranie firmy w Polsce. Zakładanie spółki w ten sposób może odbyć się w całości poprzez zdalny kontakt z klientem, bez potrzeby wizyty w kancelarii czy u notariusza. Po wybraniu odpowiedniej formy prawnej, pozostaje przygotowanie odpowiednich dokumentów oraz wysłanie wniosku do właściwego Sądu Rejestrowego. Należy jednak podkreślić, że wybierając ten sposób na zakładanie firmy w Polsce trzeba liczyć się z pewnymi ograniczeniami przykładowo co do treści samej umowy czy braku możliwości wniesienia wkładów niepieniężnych do spółki.

Skontaktuj się z nami

Gromala-Górnik i Wędrzyk
ul. Zabłocie 19/25, 30-549 Kraków

Patrycja Gromala

Przemysław Wędrzyk

Konsultacja

Copyright © 2022 by Gromala-Górnik i Wędrzyk Kancelaria Radców Prawnych. Stworzone przez Web Falcon